Iso Omena

Iso Omenan kauppakeskus 2.krs, Piispansilta 11, 02230, Espoo

Kauneushoitola Espoo

Taitava tiimimme palvelee Iso Omenan kauppakeskuksen 2. kerroksesta löytyvässä liikkeessä. Kauneushoitolastamme Espoon Iso Omenasta löydät  kattavat ja trendikkäät kosmetologiset palvelut, kuten kasvohoidot, sokeroinnit, pedikyyrit ja hieronnat sekä kynsien hoitopisteet yhteisiä pedikyyrejä ja manikyyrejä varten. Ripsipalveluihimme kuuluvat kestovärjäykset, Lash Lift -kestotaivutukset sekä ripsipidennykset. Ompussa on myös Brow Bar, jossa kulmakarvasi saavat uuden elämän esimerkiksi Brow Liftin avulla. Tervetuloa kaunistumaan Iso Omenaan!

Ma-pe 7.30-21 | La 9-17 | Su 12-18

Huomioithan, että yrittäjämme ovat paikalla varaustilanteen mukaan.

Poikkeusaukiolot & yhteystiedot.

Tämän kuvan nimi on rating

4,8/5

Asiakkaiden Blue Lagoonille antama arvosana Googlessa.

Tämän kuvan nimi on Asset 1@300x

600 000+

Toteutettua kauneuspalvelua yhteensä

Tämän kuvan nimi on pinta-ala

18 v.

Näin pitkään olemme toimineet kauneusalalla!

Tämän kuvan nimi on henksu

150

Meitä on jo näin monta bluelagoonilaista!

HOT RIGHT NOW

Kaikki Iso Omenan palvelut

Kosmetologiset palvelut

Pedikyyrit

Lue lisää

Suihkurusketus

Lue lisää

Sokerointi

Lue lisää

Rentouttavat hieronnat

Lue lisää

Kasvohoidot

Beauty Bar

Lue lisää

Medik8-kasvohoidot

Lue lisää

Medik8-happohoidot

Lue lisää

HydraFacial™ -kasvohoidot

Lue lisää

Dermapen-mikroneulaus

Lue lisää

Kynsipalvelut

Manikyyrit

Lue lisää

Kevyt vahvistus

Lue lisää

CrystaLac-geelilakkaus

Lue lisää

Rakennekynnet pro-taso

Lue lisää

Rakennekynnet junior-taso

Lue lisää

Ripsipalvelut

Kestovärit

Lue lisää

Lash Lift - ripsien kestotaivutus

Lue lisää

Ripsipidennykset Pro-taso

Lue lisää

Ripsipidennykset Junior-taso

Lue lisää

Brow Bar

Brow Lift - kulmakarvojen laminointi

Lue lisää

Kulmien värjäys ja muotoilu

Lue lisää

Get to know us!

Iso Omenan asiakas­­palautteita

"Palvelu oli lämminhenkistä ja aivan ihanaa. Työn laatu oli erinomaista. Kiitos paljon huippu kokemuksesta! :)"

"Very happy with the service and the outcome. Will come again for more services! :)"

"Sain ajan ennen työpäivää. Työ oli erittäin huolellista ja olin ensimmäistä kertaa tyytyväinen lopputulokseen, josta olen itse entisenä kauneusalan yrittäjänä hyvinkin tarkka. Sain juuri sitä mitä halusin. Kiitos ja näkemisiin! :)"
"Aivan ihanaa palvelua, 6/5! Hyvää asiakaspalvelua ja mahtavan ennakkoluuloton asenne uuden edessä. Hienoimmat kynnet koko elämäni aikana!"  
"Erittäin ammattitaitoinen tekijä. Miellyttävä kokemus! Varasin huomiseksi heti kasvohoidon samalta hoitajalta."
"Lempeä ja arvostava kohtaaminen keskellä kiireistä arkea. Huolellisesti ja ammattitaitoisesti tehty hoito ja mahtava lopputulos - KIITOS!"
Asiakkaan hoidon jälkeen jättämä palaute Phorest-asiakasjärjestelmään.

Ajankohtaista

Uutta! Haussa Professional Brand Ambassador

Uutta! Haussa Professional Brand Ambassador

Haemme nyt uuteen ja todella mielenkiintoiseen tehtävään kauneusalan ammattilaista, jolla on mahdollisuus laskuttaa palveluista 65% sopimusmallin mukaisesti. Lisäksi tehtävään kuuluu mielenkiintoinen markkinoinnillinen puoli, jossa pääset toimimaan Blue Lagoonin brändilähettiläänä. Lue lisää ja täytä yksinkertainen hakemuslomakkeemme.🔥
Uudistuneen Iso Omenan avajaisedut

Uudistuneen Iso Omenan avajaisedut

Uudistunut BL Iso Omena avautuu 16.8.25, ja sen kunniaksi Iso Omenan liikkeellä on monipuolisia kauneuspalveluja -15 % edulla! Mm. Dermapen -42€ ja paljon muuta. Katso lisää ja varaa aikasi syksyn glow up -hoitoon nyt!✨
Kaikki brasilialaisesta sokeroinnista & asiantuntijan vastaukset

Kaikki brasilialaisesta sokeroinnista & asiantuntijan vastaukset

30 kysymystä ja vastausta brasilialaisesta sokeroinnista! Kokosimme yhteen kaikki, mitä sinun tulee tietää brassisokerointiin valmistautumisesta, itse hoidosta sekä jälkihoidosta. Mukana myös vastaukset "arkoihin" kysymyksiin.

Our work

Kävikö tästä varmasti selväksi, että ollaan kinda addicted meidän uudistuneeseen @bluelagoonisoomena liikkeeseen?🥰😄

Muistakaa hyödyntää avajaisedut elokuun aikana, ja varailla aikoja Omppuun!😘

#bluelagoonbeauty #isoomena #kauneushoitola #kauneushoitolaespoo #kynnetespoo #ripsetespoo #geelilakkausespoo #hydrafacialespoo #kauneusedut #kauneustarjoukset #beautysalonfinland #beautysalonespoo
52 1
Uudistettu @bluelagoonisoomena on nyt auki!🔥😍 Nähdäänhän Ompussa?😘

Pst…kurkkaa myös Ompun liikkeen avajaisedut profiilista.🥂

#bluelagoonbeauty #kauneushoitola #isoomena #espoo #hydrafacialtarjous #kynsitarjous #browlifttarjous #lashlifttarjous #dermapentarjous #beautysalonespoo #kauneushoitolaespoo
20 0
Ripsarimaiset wetlook -ripsipidennykset ovat @ainorossi go to -valinta! 

Wetlook ripsipidennys, pro Kaisu T. ✨
@ainorossi 

#vluelagoonbeauty #BLKaisuT #isoomena #kauneushoitolaespoo #beautysalonespoo #ripsetespoo #wetlooklashes
36 0
All inclusive -pedikyyri kuuluu Ainon suosikkipalveluihin. All inclusive -pedikyyripalvelu on kattavin pedikyyrivaihtoehdoistamme ja se sisältää myös varpaankynsien geelilakkauksen. 

All inclusive pedikyyri, Mira P. ❤
@ainorossi

#bluelagoonbeauty #BLMiraP #isoomena
#kauneushoitolaespoo #beautysalonespoo
#kauppakeskusisoomena #pedikyyri #vaikuttaja
40 0
Babyboomer sopii täydellisesti myös varpaankynsiin. @sointuorvokki varpaisiin loihdittiin klassinen babyboomer-look varpaankynsien all inclusive geelilakkauksella. ✨

Alla S. | @bluelagoonisoomena 

#bluelagoonbeauty #BLAllaS #isoomena #geelilakkaus #gelpolish #varpaankynnet #pedikyyri #espoo #kynnetespoo
32 0
Spraytan season! BL suihkurusketukset pikkujoulukauteen Iso Omenan toimipisteeltä. 🤎✨

#bluelagoonbeauty #beautysalon #isoomena #spraytan #tanned #suihkurusketus
18 0
Shining bright, one nail at a time. 💅✨ 

Geelilakkaus all inclusive MINI Jennye W. | @bluelagoonisoomena 

#bluelagoonbeauty #BLJennyeW #isoomena #kauneushoitola #kynnetespoo #nailsespoo #kynnet
40 0
Glazed nails, yes please! ✨

CrystaLac all inclusive MINI, Fanny M. @bluelagoonisoomena 

#bluelagoonbeauty #BLFannyM #isoomena #chromenails #nailtrends #trending
51 0
Kosmetologi Roosa A. suosittelee: Medik8 Ultimate Recovery - Täyteläinen ja korjaava voide herkistyneelle ja kuivalle iholle. Ehdoton talven ja syksyn ykköstuote sitomaan kosteutta ihoon. Sopii kasvoille mutta myös esim. kuivuneille käsille! 💎

#bluelagoonbeauty #BLRoosaA #isoomena #kauneushoitolaespoo #medik8 #medik8products #skincare #beautytips
27 0
Dermapen-mikroneulauksella saadaan tehokkaita tuloksia myös arpien häivyttämisessä! 💎 Kampin, Kolmikulman, Töölön, Kallion, Iso Omenan, Lippulaivan ja Tampereen toimipisteemme tarjoavat nyt mikroneulauksen etuhintaan BL 18v. synttärikampanjan kunniaksi. 

Tutustu lisää kaikkien toimipisteiden etuihin sivuillamme bion linkistä ja hyödynnä edut lokakuun 2024 aikana. 

Kuvaparissa kosmetologi Cindy L. on tehnyt asiakkaalle Dermapen-mikroneulauksen kolmen kerran sarjahoitona, tehostetusti otsan syvään arpeen. @bluelagoonisoomena 

#bluelagoonbeauty #BLCindyL #isoomena #kauneushoitola #espoo #mikroneulaus #dermapen #ihonhoito #arvet #eroonarvista #kauneusetu
21 0
Kotisalongeissa tehtäviin ripsipidennyspalveluihin voi liittyä haasteita. Ripsiteknikko Kaisu T. kertoo, mitkä ovat yleisimpiä ongelmia, joihin ammattilainen törmää silloin, jos ripsiä ei ole tehty ammattitaitoisesti. 🙏🏽

1. Ripsikuitujen liimaaminen useampaan luonnonripseen tai liian lähelle tai jopa kiinni yläluomeen. Väärin liimatut ripsikuidut aiheuttavat mm. Ihon ärsytystä, pistelyä ja kutinaa sekä estävät oman ripsen kasvua normaalisti.

2. Toinen yleinen ongelma on sopiva määrä liimaa ja sen oikeaoppinen käyttö. Ripsiliimat vaativat ammattilaisen tietoa ja osaamista, jotta niitä käytetään oikea määrä oikeaan paikkaan. Iholle joutuessa ripsiliimat voivat aiheuttaa allergisia reaktioita, puhumattakaan, jos niitä joutuu silmään. Pitää muistaa, että silmä- ja silmänympärys alueet ovat hyvin herkkiä.

"Kotisalongeissa ripsiä tehdään myös aivan liian nuorille ja suojaikärajat unohtuvat helposti." Meillä Blue Lagoonilla jokainen ripsiammattilainen käy läpi uniikit laatuprosessimme. Suojaikärajamme ripsiin on k16. 

Luonnolliset klassiset, pro Kaisu T. | @bluelagoonisoomena 

#bluelagoonbeauty #BLKaisuT #isoomena #ripsipidennykset #turvallisetripset #ripsipidennyksetespoo
23 0
This is your sign to.... Wear chromenails?! ✨💎

Rakennekynnet all inclusive MINI, junior Fanny N. | @bluelagoonisoomena 

#bluelagoonbeauty #BLFannyN #kauneushoitola #isoomena #rakennekynnet #chromekynnet
46 0
MOOD 🥳 ku oot just käynyt kynsihuollossa ja fiilistelet sun uusia kynsiä 100%. 

Rakennekynnet, all inclusive pro Alla S. | @bluelagoonisoomena 

#bluelagoonbeauty #rakennekynnet #BLAllaS #isoomena #kauneushoitola #inspo #rakennekynnetespoo
70 2
Mitä sinun EI tulisi tehdä ennen ripsien kestotaivutusta? ✨👇🏽

- Käyttää öljypitoisia putsareita, sillä nämä jättävät ripsiin kalvon, joka voi vaikuttaa taivutustuotteiden tehoon ja näin lopputuloksen onnistumiseen. Öljypitoisten tuotteiden käyttö ripsissä olisi hyvä lopettaa muutama viikko ennen kestotaivutuksen tekemistä. Öljyä ei myöskään suositella käyttämään huoltovälin aikana.

- Ottaa antihistamiinia ennen palvelun tekoa, sillä tämä saattaa aiheuttaa silmissä kuivumista. Kestotaivutus voidaan tehdä, mutta se tulee tehdä huolellisesti ja asiakkaan reaktioita seuraten. Kerrothan siis tekijälle, mikäli olet ottanut allergialääkkeitä. 

- Ottaa taivutusta heti ripsipidennyksistä luopumisen jälkeen. Ripsipidennysten poiston jälkeen tulee odottaa yksi kasvukausi (noin 8 viikkoa) ennen kestotaivutuksen tekoa. 

- Tulla taivutukseen piilolinssit silmissä. Piilolinssit tulee aina poistaa ennen toimenpidettä. 

Tiesitkö jo nämä vai opitko jotain uutta?

Lashlift ja kulmien värjäys
Kaisu T. | @bluelagoonisoomena 

#bluelagoonbeauty #BLKaisuT #isoomena #kauneushoitolaespoo #beautysalon #lashlift #kulmat #kestovärit
20 0

Varaa aikasi

Palvelemme sinua pian 15 toimipisteessä Helsingissä, Espoossa, Turussa, Tampereella, Porissa, Jyväskylässä ja Oulussa (avautuu 1.10.25). Varaa aikasi sinulle parhaimpaan sijaintiin. Voit varata ajan helpoiten Blue Lagoon FI -sovelluksella tai nettiajanvarauksestamme. Voit myös varata ajan soittamalla asiakaspalveluumme numeroon 010 5826 270.